Online vásárlás

...ide jöhet minden téma, amiről elsőre nem tudni hova is kellene rakni. Idővel a helyére fog kerülni.

Re: Online vásárlás

HozzászólásSzerző: mani' » 2017.10.28. 17:48

Két éve rendeltem egy csomó apróságot. Az áru országba érkezésekor felhívtak, vámáru nyilatkozat, eredeti számla ( a csomagban volt ), majd megkérdezték hogy jó lesz-e úgy, hogy a futárnak kell majd fizetni. Beleegyeztem.Megjött a csomag, fizettem, majd átvettem, bevittem, felbontottam. Ekkor vettem észre, hogy az egész pakk újra lett ragasztva.
A tizenpáras tételből három hiányzott. Nyeltem egyet, nem nagy érték, nyugtattam magam majd legközelebb...persze a kisördög bennem bujkált, hogy lehet megtetszett a vizsgálatot végzőknek.
Pár nap múlva hívtak a szállítmányozó multicégtől, hogy meg voltam-e elégedve a szolgáltatással. Eljött az időm, gondoltam, most rákérdezek hogy vajon nem
tudják-e hogy mi lett a hiányzó tételekkel, ha már kibontották a csomagot, és tételes vámellenőrzést hajtottak végre. Meglepő magyarázat következett.

A kontrollnál kizárólag azt ellenőrzik, hogy a számlán szereplő tételeken FELÜL van-e még valami más is a küldeményben. Ha valami hiányzik, azzal nem foglalkoznak. A számlán szereplő, de a csomagból hiányzó apróságok áfáját pedig evidencia alapon, szó nélkül kifizettették velem.
Ezek tisztázása után diszkréten kifejtettem a véleményemet a hívást kezdeményező vámolást végző személynek, aki arra próbált kapacitálni, hogy kérjek egy nyilatkozatot a küldő féltől, nyújtsak be kérvényt x ezer forint okmánybélyeggel, menjek el egy kihallgatásra, és ha úgy ítélik meg, igènyeljem vissza (!) az inkriminált összeget.
A történetben szereplő hiányzó cikkek összértéke talán harminc ámerikai dollár volt, melynek áfaértéke alulról verte a háromezer forintot. A beszélgetés után írtam a küldő cégnek, kiderült hogy ők követték el a hibát...sorry.

Szóval nem verték pofán a szajrét, szégyellhettem magam a feltételezésért, ám a menet közben kiderülő dolgok fura logikája a mai napig el-elgondolkoztat :hm:.
mani'
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 342

HozzászólásSzerző: mand » 2017.11.07. 15:00

mani' írta:A beszélgetés után írtam a küldő cégnek, kiderült hogy ők követték el a hibát...sorry.

Vagy te vagy naív, vagy én konteós, de úgy érzem, hogy ők reflexből elvállalták a hibát, mert jobb az nekik úgy. Jártam már én is úgy, hogy hasonló módon, teljesen feleslegesen kártérített egy-egy fejlett kereskedelmi kultúrában működő cég, csupán azért, hogy ne érezzem rosszul magam. Nyilván mocskos haszonszerzés miatt, mert így még jó hírüket is keltem. Így veszi meg a karvalytőke kilóra a magyar állami szerveket...
mand
Hóvirágos botanikus

Images: 17

HozzászólásSzerző: mani' » 2017.11.07. 15:50

Sajnos tényleg ott maradt, ugyanis a levélben nem írtam le tételesen h mi maradt ott, ők viszont fesorolták.
Kedves Mand testvér, így történt.
mani'
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 342

HozzászólásSzerző: mand » 2017.11.07. 19:54

mani' írta:Kedves Mand testvér, így történt.

Örülök neki, mégsem olyan romlott a világ, mint én (gondolom) :hm:
mand
Hóvirágos botanikus

HozzászólásSzerző: mand » 2017.12.22. 09:41

Öreg télálló (Hardy) orsókkal is telített oldalra tudtok linket?
Harci jármüvet mindenkinek (tanks for all)!
mand
Hóvirágos botanikus

HozzászólásSzerző: PIstvan » 2017.12.22. 14:18

mand írta:Öreg télálló (Hardy) orsókkal is telített oldalra tudtok linket?

Az e-bay-en rendre felbukkanak es persze a vintageflytackle.com oldalon. Az utóbbira a Charltonokat keresgetve (kellett nekem Ákossal beszélnem....) jutottam....aztán gyorsan be is zártam az oldalt....
PIstvan
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 59

HozzászólásSzerző: Ré_ » 2017.12.22. 14:23

mand írta:Öreg télálló (Hardy) orsókkal is telített oldalra tudtok linket?

EBay.co.uk Annyi van, sose fogy el. Konkrétan milyen kell?
Ré_
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 97

HozzászólásSzerző: kaszino » 2018.03.13. 07:36

Sziasztok!

https://flyfishingoutlet.ro/

Ismeri-e valaki? Elsősorban a megbízhatóság érdekel, mivel itt is előre kellene fizetni.

Köszönöm
kaszino
Csíkhúzó Balin
Csíkhúzó Balin

HozzászólásSzerző: kaszino » 2018.03.31. 10:28

Sziasztok!

Bevállaltam a rendelést.
Tapasztalataim röviden (hátha valakinek segítek ):kommunikáció végig jó volt e-mailben, fizetés bankkártyával, szállítási díj 20 € , szállítás DPD-vel biztonságosan és gyorsan,kapott termék tökéletes, csak ajánlani tudom.
kaszino
Csíkhúzó Balin
Csíkhúzó Balin

HozzászólásSzerző: mand » 2018.10.05. 09:01

Vennék Danielsson orsót. Ha valaki csatlakozna, lehetne ingyen a posta. Pótdobos vásárló is elég a határeset átlépéséhez
mand
Hóvirágos botanikus

Előző

Vissza: Kávéház - szabad a vásár