Ívás

Biológia (halbiológia, bogártan, stb.)

Ívás

HozzászólásSzerző: nagytoti » 2014.01.07. 11:56

Ha ilyenkor leívik a csuka, akkor tud még egyszer ívni az idén mondjuk egy alapos februári fagy után? A második turnus produktivitása mennyire kisebb az elsőhöz képest? Arról jutott eszembe, amit Ákos írt az üzenőfalra. Gondolom a most - remélem hamarosan - kikelő kiscsukáknak nem nagyon lesz mit enniük, és még fagy is fog jönni.
nagytoti
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 50

Re: Ívás

HozzászólásSzerző: polihangya » 2017.02.10. 20:55

TUDTAD, HOGY…»
A tavipisztrángék befejezik, csukáék most kezdik
[ img ]
Ezek mit csinálnak
Tudtad, hogy a pisztrángok hamarosan kikelnek az ikrából? Erre az időre elérték a szemes állapotot, ahol az ikraburkon át a fekete szemet látni lehet. A «Lárvák» hamarosan kikelnek és a felesleges ikraburkok üresen maradnak. A fényképen, a már kikelt tavipisztrángokat látod, nagy szikzacskóval, és számos üres ikraburokkal együtt.
[ img ]
kelés
[ img ]
Majdnem készek a keléssel
[ img ]
már felhasználták a táplálékot a szikzacskóból,, megkezdik az evést.

VON ADMIN-ALPENFISCHER AM 6. FEBRUAR 2017GEWÄSSER, WISSENSCHAFT
TEILEN.
polihangya
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: Fields » 2017.07.14. 18:21

Sziasztok,
szombaton voltam az egyik folyónkon pecázni. Az egyik fa alatt láttam kb. 30 nagy halat, vegyesen voltak pontyok (kb 5 kg-ig) és domik (kb. 60cm-ig). A domik semmi különöset nem csináltak, viszont a pontyok a vízbe dőlt ágaknál forgolódtak, néha mintha a felszínről táplálkoztak volna. Lehetséges, hogy a pontyok vagy akár a domik még ívtak?
https://youtu.be/211lh-E-Kg8
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Fields
Géb
Géb

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2017.07.14. 19:15

Nem kizárt, de azért elég késő van (bár a legkésőbb "folyós" domit, amiből jött az ikra július végén-augusztus elején fogtam). A filmen nem igazán látszik, hogy vakaródznak, vagy ívnak. Ha elől megy egy nagyobb, majd egy-két-tíz kisebb (vonatoznak), akkor bizony ívtak. Hosszú telek után, főleg ha nem nagyon volt lehetőség ívásra, akkor nagyon sokáig vannak szórványos ívásocskák. Viszont eredménye nem nagyon szokott lenni, mert már az ikráknak se ideális a környezet, ha véletlenül ki is kell, akkor meg télig nem nagyon tud megerősödni az ivadék.
Üdv:
CsB
csorbaib
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 45

HozzászólásSzerző: skyron » 2017.07.14. 19:44

Bár halszaporításból írtam a diplomámat, egyáltalán nem vagyok nagy szakértője a témának, de ez nem ívás (mármint ha azokra a villogásokra gondolsz). A ponty ívás és a domolykó ívása is (volt szerencsém látni mindkettőt) sokkal..hogy is mondjam...eseménydúsabb tevékenység. :) Igazából egyértelműen látszik, hogy mit csinálnak. Ez a "villódzás" teljesen általános tevékenység, paducok, jászok, domik egész szezonba mívelik.
Egyébként nagy fless lehetett belefutni egy ilyen "Laokoón-csoportba"! :HIH:
skyron
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 102

HozzászólásSzerző: Fields » 2017.07.14. 21:18

Köszi a válaszokat. Mielőtt láttam, hogy milyen csoportosulás van kifogtam közülük két domit. Kicsit aggódtam, hogy megzavartam az ívásukat, de akkor megnyugodtam :)
skyron írta:Egyébként nagy fless lehetett belefutni egy ilyen "Laokoón-csoportba"!

Tényleg az volt, majdnem egy óráig figyeltem őket, de így is sz@r volt otthagyni őket :D
Fields
Géb
Géb

Vissza: Biológia