Eger-patak

Vizek, most indulok, most érkeztem, élménybeszámolók

Re: Eger-patak

HozzászólásSzerző: polihangya » 2019.01.02. 12:15

mani' írta:A magyar tarpon éve legyen ;) !

[ img ]
Svájcban annyira szeretik konyha-halukat a sügért, hogy már meg is választották a 2019. év halának.
Igyekezzünk,igyekezzünk!!! A végén még nem lesz év-halunk... :P
polihangya
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2019.04.05. 11:46

Tegnap Bajzát Zoli segítségével elvégeztük az idei pisztráng telepítést az Eger-patakon. 2000 db ivadék és néhány tucat fogható méretű sebes került a patakba 6-7 helyen elosztva Felnémet és az Érsekkert között.
Vigyázzunk rájuk!
Köszönettel: CsB
u.i: olyan infot kaptam, hogy Eger ALATT pisztráng ivótálcákat láttak...
Eger_telepites1.jpg

Eger_telepites1.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
csorbaib
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 46

HozzászólásSzerző: skyron » 2019.04.06. 12:19

Királyság!!!! :BCP: :BCP: :BCP:

Az Isten tartsa meg a jó szokásotokat!!! :HAJ: :KEZ:
skyron
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 105

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2019.09.11. 21:31

Jó estét!
A fórum újból bedőlés alatt (2019.08.07.) volt egy komoly halpusztulás az Eger-patak általunk kezelt szakaszának alsó részén. Andornaktól lefelé
Sajnos sok minden elpusztult a domiktól a gammarusokon keresztül a pisztrángokig.
A probléma okáról a mai napig vitatkozunk: a hatóságok szerint a felhőszakadás következtében bemosódó anyagok miatt fellépő oxigén hiány, én inkább valami mérgezésre gyanakszom, mert a helyszínen lévő halőr és horgászok, még aznap délután azonosítani tudtak egy rövid (kb 200 méteres szakaszt) ahonnan lefelé lényegében minden elpusztult, fölött meg mindenki élt...
A dögöket a vízügy és mi összeszedtük, legalább is amit elértünk, megtaláltunk....
Most jött meg a vízügy utólagos vizsgálatának eredménye... hát ezek szerint már nincs baj.
Közben Bükki Nemzeti Park halas referense felmérte a halállományt és bár talált egy-két apró élő domit a szakaszon (valószínűleg fentről,az érintetlen részekről jött le), de a halállomány oda.
Szerencsére sikerült pár ezer apró domit keríteni (a forrás ld. itt), így most hogy már életben is maradnak valamikor felviszem őket Andornakra!
Üdv:
CsB
halpusztulas.jpg
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
csorbaib
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

HozzászólásSzerző: skyron » 2019.09.12. 08:31

De f@$za... :cry: :cry: :cry:

És ha mérgezés, akkor milyen mérgezés lehet, vagy mire gyanakszol/gyanakodtok? :hm:
skyron
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 105

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2019.09.12. 14:33

Hal!
Én a halak viselkedéséből (idegrendszeri tünetek, nem a felszínre jön pipálni, hanem kiáll a szélébe stb.) valami piretroidra gondoltam első körben, ezt támasztja alá, hogy az összes gammarus, rák is megdöglött pedig ezek oxigén hiány esetén kijönnek a part szélébe, part és ott általában túlélnek. A lehetséges okokról: a környező szántóföldekről a mérgezési tünetekkel egyidőben kezdett el visszafolyni a víz az áradás után. Szóba jöhetnek még egyes fertőtlenítő szerek, mert Andornakon kiöntött egy szennyvíz átemelő és az ár levonulása után annak a környékét is fertőtlenítették. Végezetül a kérdéses szakaszon van a környező szőlőhegyről lefolyó víz is, amiben lényegében minden van... szóval ötlet van, sajnos az eredményen nem változtat. Amióta az Eger-patakon gazdálkodunk azóta nem volt olyan év, hogy ne lett volna valami gikszer...
:(
Cs kisséfásult B.
csorbaib
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

HozzászólásSzerző: mani' » 2019.09.12. 15:14

Áááá.... :NMS:
mani'
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca