Sebes Pisztráng C&R

Halak (konkrétan a horgászat, módszerek, kérdések)

Re: Sebes Pisztráng C&R

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2018.06.24. 20:26

Lehet, hogy én vagyok pikírt, de
- ha nem akar a "fényképész" ennyire tuti képet csinálni, pláne fűben fekve, akkor a hal sokkal hamarabb magához tért volna.
- mi a tökért nem lépett még kettőt, hogy ne a felkavart iszapos víz kerüljön a hal kopoltyújába? A kemény aljzat felett, áramló vízben sokkal egyszerűbb lett volna föléleszteni
Ez a videó majd hogy nem C&R ellen reklámja ... :DEV:
B.
csorbaib
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 45

HozzászólásSzerző: large » 2018.06.24. 21:21

most komolyan Balazs?
partrol horgaszom, gazlo nelkul, hadd engedtessek mar meg h egy 5 masodperces videot csinalhassak a halrol, nem betonra raktam hanem fuben volt..

nem mertem beljebb tolni mert ha veletlenul kicsuszik a kezembol mielott magahoz terne es hassal az egnek viszi el a viz az eleg gaz szitu
large
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 22

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2018.06.25. 09:05

Szia!
Bocsánat, ha bántó volt beírás, de (szerencsére/sajnos :DEV: ) nem néztem, hogy a Te csináltad a felvételt, így a topic témájához kapcsoltan reagáltam rá (az egyéb körülményekről sem tudtam)... Igen füvön van és igen visszament :KLP: A másik oldalról a C&R esetében a megemlített két tényezőnek nagy szerepe van a túlélésben.
Szerintem a legfontosabb tényezők (a napi haltenyésztési, halszaporítási rutin ezt mutatja):
- minél kevésbe fáradjon ki a hal (a levegőn tartás legalább annyira stresszeli a halat, mint a "küzdés")
- minél kisebb károsodás (szakáll nélküli horog, csomómentes szák, nedves kéz).
Üdv:
CsB
csorbaib
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: large » 2018.06.25. 17:19

Nem gaz, csak egy kicsit basztam fel magam azon amit irtal ... :HIH:
Nem szoktunk egyutt horgaszni tehat nem tudhatod h mennyire erdekel/viselem a szivemen az altalam vagy masok altal fogott halak sorsat, pont ezert mar sikerult par Facebook csoportbol kitiltatnom magam mert beszoltam mindenkinek aki betonon fotozta a halait etc.
A jovoben sem tervezem egytol egyig mindegyik halamat kivenni a foto miatt de mivel ez a hal eddigi legnagyobb pisztrangom ezert szerettem volna rola mindenkeppen valamit emlekbe .. tervezem egy GoPro beszerzeset es akkor tenyleg csak annyi lesz a dolgom hogy meg a vizben kiakasszam a szakallnelkuli horgot (ezen a vizen kotelezo) a szajukbol es tschüss.
A videot inkabb leszedtem innen nehogy vmi feltorekvo legyes a rossz peldat lassa :DEV:
Aznap kulonben 7 halat akasztottam 50 centi felett, mind latott hal volt nimfara, 4-et sikerult megfogni, eddigi legeredmenyesebb napom itt.

csorbaib írta:Szia!
Bocsánat, ha bántó volt beírás, de (szerencsére/sajnos :DEV: ) nem néztem, hogy a Te csináltad a felvételt, így a topic témájához kapcsoltan reagáltam rá (az egyéb körülményekről sem tudtam)... Igen füvön van és igen visszament :KLP: A másik oldalról a C&R esetében a megemlített két tényezőnek nagy szerepe van a túlélésben.
Szerintem a legfontosabb tényezők (a napi haltenyésztési, halszaporítási rutin ezt mutatja):
- minél kevésbe fáradjon ki a hal (a levegőn tartás legalább annyira stresszeli a halat, mint a "küzdés")
Üdv:
CsB
large
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 22

HozzászólásSzerző: mani' » 2018.06.25. 17:47

písz 8-)
mani'
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 342

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2018.06.25. 19:43

:D :HAJ: :EKR:
Grat a halakhoz és értelmes reakcióhoz! :)
A cél egy: legyen hal jövőre is!
CsB
csorbaib
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: Muki » 2018.06.25. 21:59

large írta:Nem gaz, csak egy kicsit basztam fel magam azon amit irtal ... :HIH:
Nem szoktunk egyutt horgaszni tehat nem tudhatod h mennyire erdekel/viselem a szivemen az altalam vagy masok altal fogott halak sorsat, pont ezert mar sikerult par Facebook csoportbol kitiltatnom magam mert beszoltam mindenkinek aki betonon fotozta a halait etc.
A jovoben sem tervezem egytol egyig mindegyik halamat kivenni a foto miatt de mivel ez a hal eddigi legnagyobb pisztrangom ezert szerettem volna rola mindenkeppen valamit emlekbe .. tervezem egy GoPro beszerzeset es akkor tenyleg csak annyi lesz a dolgom hogy meg a vizben kiakasszam a szakallnelkuli horgot (ezen a vizen kotelezo) a szajukbol es tschüss.
A videot inkabb leszedtem innen nehogy vmi feltorekvo legyes a rossz peldat lassa :DEV:
Aznap kulonben 7 halat akasztottam 50 centi felett, mind latott hal volt nimfara, 4-et sikerult megfogni, eddigi legeredmenyesebb napom itt.

csorbaib írta:Szia!
Üdv:
CsB

Tedd màn'vissza nem làttam :RNK:
Muki
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 74

Előző

Vissza: Halak