Ruházat

Felszerelések

Re: Ruházat

HozzászólásSzerző: PIstvan » 2017.06.21. 06:55

Hello
Decathlonban vannak olyanok, amit lehet nyuzni a magyar vadszedresben. Ha Horoge jo Rad, ki ne hagyd. Annyiert szuper.
PIstvan
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 59

HozzászólásSzerző: drkk76 » 2017.06.21. 08:07

Mani', PIstvan!
Köszi a tippeket.
Az ingeket nem szeretem, mondjuk az XL ingben amúgy is nagy nekem, pedig valóban jó ára van...
A Decathlonban néztem, igaz áprilisban, de az akkori választék színei kissé harsányak voltak. Ha madárijesztőnek szerettem volna öltözni, akkor tuti :HIH: Talán azóta jött új áru. Van más sportáruház is természetesen, de kíváncsi voltam a tapasztaltak véleményére.
Másik lehetőség meg a webshop.
Kornél
drkk76
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: PIstvan » 2017.06.21. 10:33

PIstvan
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: drkk76 » 2017.06.21. 15:00

PIstvan!
Épp ezt néztem ki magamnak, már csak az a kérdés, hogy van-e a kornyékbeli boltban.
Köszi
drkk76
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: PIstvan » 2017.06.21. 21:17

Egesz jok. Ha jol emlekszem, G Terminator Viktor is ilyet hasznal, feherben.
PIstvan
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: drkk76 » 2017.06.22. 14:16

:D :HAJ:
Akkor nekem is kell egy ilyen...
drkk76
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: nagytoti » 2019.01.11. 10:18

Sziasztok!
Lécci világosítsatok fel:
Szeretnék venni egy olyan nadrágot, amit esőben használhatok. Semmi komoly szederinda, csónakos csukázáshoz kellene. Kinéztem egy ilyesmit:
https://www.decathlon.hu/ferfi-esonadra ... 82416.html
Ez, vagy nem pont ez, de a hasonló szoftshell nadrágok működőképesek? Azaz tényleg van köztük olyan, aminek megfelelő a lélegzőképessége, és nem izzadok be alá nagyon? (Ha nem a decathlonban, akkor máshol)
Ez decathlonos mennyi/milyen intenzitású esőt bír? Azt írják, hogy 2000-es az ellenállóképessége. Hányezreset érdemes keresgélni, ha ez kevés?
Vagy hagyjam a csába, és vegyek valami overálszerű űrruhát?
Hozzáteszem, elég kevés időm van pecázni az elmúlt években, évi 4-5 csukázás már jó. Tavaly pl. egy sem esett esős napra... Szóval faszfény kizárva.

Mindenkinek köszönöm, aki leírja a tapasztalatait!

TT
nagytoti
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 50

HozzászólásSzerző: Muki » 2019.01.11. 10:32

nagytoti írta:Sziasztok!
Lécci világosítsatok fel:
Szeretnék venni egy olyan nadrágot, amit esőben használhatok. Semmi komoly szederinda, csónakos csukázáshoz kellene. Kinéztem egy ilyesmit:
https://www.decathlon.hu/ferfi-esonadra ... 82416.html
Ez, vagy nem pont ez, de a hasonló szoftshell nadrágok működőképesek? Azaz tényleg van köztük olyan, aminek megfelelő a lélegzőképessége, és nem izzadok be alá nagyon? (Ha nem a decathlonban, akkor máshol)
Ez decathlonos mennyi/milyen intenzitású esőt bír? Azt írják, hogy 2000-es az ellenállóképessége. Hányezreset érdemes keresgélni, ha ez kevés?
Vagy hagyjam a csába, és vegyek valami overálszerű űrruhát?
Hozzáteszem, elég kevés időm van pecázni az elmúlt években, évi 4-5 csukázás már jó. Tavaly pl. egy sem esett esős napra... Szóval faszfény kizárva.

Mindenkinek köszönöm, aki leírja a tapasztalatait!

TT

Pont jó ez a dekás.
Ha emelkedik a pecàk száma és évi 45 esős nap lesz benne akkor gázlót húzok. :KEZ:
Muki
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 74

HozzászólásSzerző: zöldfülü » 2019.01.12. 20:26

Nnna, itt több dolog sem stimmel. Ez a linken szereplő Dekás gatyó nem vízálló hanem vízlepergető. Ez annyit jelent, hogy impregnált a felülete aminek köszönhetően kis gömböcökbe áll össze rajta az esőcsepp és legördül az anyag felületéről. Új korában. De ez a tulajdonság minden egyes használatkor csökken, és sűrű időközökben bazi drága impregnálószerrel fel kell újítani, de sohasem lesz már olyan tökéletes mint új korában. És nem softshell az anyaga. A softshell anyag az 100%-ban szélálló, egyáltalán nem lélegző, és nem vízálló hanem az is csak vízlepergető. Windstoppernek tökéletes viharos szél idején a polárpulcsi fölé.
A kérdésedre válaszolva azt tudom javasolni, hogy ez a Dekás gatyó akkor fog neked megfelelni, ha sűrű (3-4 alkalmanként) időközökben felújítod az impregnálását erre szolgáló speciális bemosószerekkel és felületre fújható spraykkel. Beleizzadni nem fogsz, a levegőt átengedi.
zöldfülü
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: emil6 » 2019.01.12. 23:40

zöldfülü írta:Nnna, itt több dolog sem stimmel. Ez a linken szereplő Dekás gatyó nem vízálló hanem vízlepergető. Ez annyit jelent, hogy impregnált a felülete aminek köszönhetően kis gömböcökbe áll össze rajta az esőcsepp és legördül az anyag felületéről. Új korában. De ez a tulajdonság minden egyes használatkor csökken, és sűrű időközökben bazi drága impregnálószerrel fel kell újítani, de sohasem lesz már olyan tökéletes mint új korában. És nem softshell az anyaga. A softshell anyag az 100%-ban szélálló, egyáltalán nem lélegző, és nem vízálló hanem az is csak vízlepergető. Windstoppernek tökéletes viharos szél idején a polárpulcsi fölé.
A kérdésedre válaszolva azt tudom javasolni, hogy ez a Dekás gatyó akkor fog neked megfelelni, ha sűrű (3-4 alkalmanként) időközökben felújítod az impregnálását erre szolgáló speciális bemosószerekkel és felületre fújható spraykkel. Beleizzadni nem fogsz, a levegőt átengedi.

Sajnos mostanában terjedőbe van, hogy szellőzőnek mondják (nagyobb márkák is) a terméküket, mert a zsebek belső anyaga egy sűrű háló, ha nincs felhúzva a cipzár, akkor szellőzik is. Hoztam is ajándékot, meg nem is.
emil6
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Images: 48

ElőzőKövetkező

Vissza: Felszerelések