Botokról

Felszerelések

Re: Botokról

HozzászólásSzerző: Muki » 2018.02.20. 08:47

Szállási Ákos írta:Sziasztok abban szeretném segítségeteket kérni, hogy a shimano biocraft egy jo bot e??? Elöre is köszi

Nagyobb osztàlyban dobàltam vele, kicsit fejnehèzre emlèkszem./nemlàttomtègedmelyosztàlyèrdekel/ ha jól sejtem kezdő botnak szeretnèd rendeld meg nyugodtan , a dobàs alapjait el fogod tudni vele sajàtìtani , ès termèszetesen horgàszni is lehet vele.
Üdv.Muki
Muki
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 74

HozzászólásSzerző: benyus » 2018.02.20. 09:10

Szállási Ákos írta:Sziasztok abban szeretném segítségeteket kérni, hogy a shimano biocraft egy jo bot e??? Elöre is köszi

Azon belül hogy biocraft, van egy csomó évjárat meg altípus, különböző betűjelekkel.
Két ismerősömnek volt belőle 9' #6-os, különböző MZ/X jelű, de az ilyeneket nem tudom megjegyezni :D
Dobtam velük, közepes akciójú (nem karó, nem takony), használható botok.
benyus
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 199

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2018.02.20. 10:14

Szia!
Ahogy a fiúk is írták, nagyon jó lenne tudni, hogy mire szeretnéd használni és milyen bot tűnt fel a látodkörödben, valamint az sem mellékes, hogy mennyiért. Nagyon sok, a pergetés felől érkező ember próbálja átültetni az ott szerzett tapasztalatait a bot választásban a legyezésre, pedig nem feltétlen érdemes. Pl. a Shimano közel sem gyárt olyan jó legyes botok, mint pergetőket, ellenben a pergetésben nem, vagy alig jegyzett márkák (Shnowbee, Shakespeare) belépő szinten már kól használható cuccokat rak össze. Ha egy kicsit több információt kapunk, akkor sokkal többet tudunk segíteni. ;)
Üdv:
CsB
csorbaib
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 45

HozzászólásSzerző: Szállási Ákos » 2018.02.20. 19:00

Igazándibol már le is tettem rola. Egyébként 13 éves múltam és 6 év aktív mach botos horgászat után elkezdett érdekelni a pergetés, de nem tudtam vele csak a ragadozo halakat becsapni, pedig én szeretem a keszegféléket is. Egy TV műsorban láttam először műlegyezés és ott nagyon megtetszet. Az idei 2018 as fehován a műhosz standjat megláttam és odamentem . Az urak nagyon segitő készen fogattak és egyből belevezettek a dologba, még egy kicsit lengettünk is kint. Ott azt tanácsolták , hogy itt a fórumon majd segítenek. (igazuk is lett :D ) Utána néztem egy kicsit a dolgoknak és arra jutottam, hogy olyan 5-6 os osztályú bot kéne nekem, mivel a domolykotol a kissebb balinokig lenne a megfogni kívánt halak mérete.
Szállási Ákos
Géb
Géb

HozzászólásSzerző: csorbaib » 2018.02.20. 21:05

Szia!
Ha keszegfélék, akkor inkább4/5-ös, mint 5/6-os bot. Jász, domi, vörösszárnyú, sügér, esetleg bodri, dévér leginkább könnyű 10-14-es horogra kötött legyekkel fogható ehhez meg jobb egy 4/5-ös bot. Az általánosan bevált 8'-8'6"-as hossz, de 9 lábig el lehet menni (minél olcsóbb botot szeretne az ember, annál rövidebbet érdemes venni). Ha van konkrét ötlet, kérdezz!
Üdv:
CsB
csorbaib
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 45

HozzászólásSzerző: drkk76 » 2018.02.20. 21:51

Titkos tipp :D
Snowbee classic 4/5# 9'. Gyors bot, de nem túl merev. Olcsó, és Budapesten is beszerezhető. Jó kis kezdő bot, nemcsak kezdőknek...
Kornél
Ui.: természetesen mindenre ez sem jó...
drkk76
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Re: Botokról/készlet

HozzászólásSzerző: polihangya » 2019.06.20. 07:54

Nem találtam "kombó" -t a botoknál azért teszem ide a botokhoz. Régebben találkoztam már ezzel a cikkel, de még róla szóló bejegyzést sehol nem olvastam.
http://www.blessthisstuff.com/stuff/spo ... -fly-rods/
Akik világszerte legyeztek, láttátok már valahol működés közben?
Hallottatok valami kritikát róla? :hm:
polihangya
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: Ré_ » 2019.06.21. 15:46

Sőt, még dobtunk is vele Trutival. Az orsóból szerintem működöképes nem létezik, vagy legalábbis nem hordják magukkal a kiállításra.

A bot nyele baromi vastag és kényelmetlen (szerintem), a "találmány" része, azaz, hogy a nyél végéig hajlik a blank számomra nem értelmezhető, mivel a parafa alatti is hajlik a blank. És valóban, nem is érezni semmi különöset. Egy korrekt koreai blank fura nyéllel.
Ré_
Mohos Hátú Galóca
Mohos Hátú Galóca

Images: 98

HozzászólásSzerző: drkk76 » 2019.06.21. 16:58

Ré_ írta:Sőt, még dobtunk is vele Trutival. Az orsóból szerintem működöképes nem létezik, vagy legalábbis nem hordják magukkal a kiállításra.

A bot nyele baromi vastag és kényelmetlen (szerintem), a "találmány" része, azaz, hogy a nyél végéig hajlik a blank számomra nem értelmezhető, mivel a parafa alatti is hajlik a blank. És valóban, nem is érezni semmi különöset. Egy korrekt koreai blank fura nyéllel.

És még jó occó!
Ennyiért már BOTOT is lehet venni, szerintem... :hm:
Kornél
drkk76
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

HozzászólásSzerző: polihangya » 2019.06.22. 12:41

drkk76 írta:
Ré_ írta:Sőt, még dobtunk is vele Trutival. Az orsóból szerintem működöképes nem létezik, vagy legalábbis nem hordják magukkal a kiállításra.

És még jó occó!
Ennyiért már BOTOT is lehet venni, szerintem... :hm:
Kornél

Tehát levonhatjuk a végkövetkeztetést: nem ésszerű, nem célszerű, de roppant mutatós az árcédula rajta. :DEV:
polihangya
Pér Matuzsálem
Pér Matuzsálem

Előző

Vissza: Felszerelések